Onlinové volby k 20.výročí sametové revoluce

mk, 12.10.2009

 
První onlinové volby (naruby) proběhnou k 20.výročí sametové revoluce ve dnech 17.11. – 1.12. 2009. I-voliči/ky zvolí vlastními slovy 3 věci, které jim leží na srdci. Tzn. nevolí se strany, jejich programy ani politici, nýbrž i-voliči sepíší de facto svůj vlastní voličský program. Po skončení i-voleb systém http://www.i-volby.eu jednoduše porovná a vyhodnotí žebříček voličských priorit, z nichž by měli politici a političky vycházet.

Snažíme se zapojit aspoň 10.000 voličů. K dnešku je přihlášeno 120 osob. Od spuštění 17.9. je návštěvnost kolem 70 osob na den, denně nárůst asi o 30% - z 61 měst a obcí České republiky.

Naše společnost i-volby, v.o.s., tak začala vyvíjet unikátní a sofistikovanou sociálně-profesní síť pro dialog voličů a politiků. Snaží se vytvořit prostor pro schopné lidi, jež chtějí řídit tento stát bez ideologických brýlí, v duchu kritického myšlení, mimo jiné s pomocí moderních nástrojů IT a s možností pro politiky a političky dále se vzdělávat a obklopovat se inspirujícími osobnostmi. Směřuje k vyspělejší a moudřejší politické a voličské kultuře.

i-volby budou prostorem rovné politické soutěže a náročného síta myšlenek i řešení.

Registrace voličů je bezplatná.

http://www.i-volby.eu je nezávislý projekt dvou investorek původem z malých měst.

Miluš Kotišová
ředitelka
i-volby, v.o.s.
723 038 301
milus.kotisova(zavináč)i-volby.eu